czwartek, 8 czerwca 2017

Wody lanie...

Moje akwarele, pokazywałam już kiedyś, moje pierwsze próby a potem nic, a jakoś tak wyszło, że ostatnio, akwarela pochłania lwią część mojego wolnego czasu.
Oczywiste zdjęcia nie najlepsze, oczywiście zero chronologii... ot po prostu kilka zdjęć, papierków, bo zrobienie zdjeć przez szybkę jest praktycznie niemożliwe.....Muszę powiedzieć że mniej więcej od tych prac załapałam o co chodzi w akwareli i nie boję się już polać wodą, choć oczywiście znawca znajdzie mnóstwo braków warsztatowych....
Zdjęcie poglądowe ramy, wiem, krzywe i brzydkie, bo znacznie lepiej ten obraz prezentowałby się na ścianie, ale wtedy refleksy byłyby znacznie większe...

8 komentarzy:

 1. Refleksy niweluje filtr polaryzacyjny na obiektyw. Jedyny minus, że wymusza dłuższe naświetlanie lub więcej światła dziennego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co za różnica co pochłania Twój czas skoro efekt jest tak uroczy i przypuszczam, że równie satysfakcjonujący jak przędzenie a zarazem taki bardziej "artystyczny" :)
  Uściski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za konplement, no tak, nie ważne co pochłania, wazne że pochłania. Pozdrawiam

   Usuń
 3. Świetne obrazy! Ja właśnie od niedawna uczę się malować akwarelami i dla mnie to co Ty potrafisz w tej dziedzinie to mistrzostwo świata!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj do mistrzostwa to mi jeszxze brakuje dużo, tym bardziej jest mi miło czytać tak przychylne komentarze. W kwestii nauki, polecam filmiki instruktarzowe na YouTube, nawet prz braku znajomosci angielszczyzny, samo oglądanie dużo daje.
   Pozdraiwam

   Usuń
 4. Jakie cudne. Akwarela niezwykle trudna technika. Świetne race.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ewciu, czy akwarela jest bardzo trudna, to nie wiem, na pewno jest odwrotna do malarstwa kryjącego i to wlasnie odwrócenie i planowanie wszystkiego na samym początku, dla takich ja ja i Ty jest trudne. Pozdrawiam

   Usuń