niedziela, 2 stycznia 2011

O kotku złodziejaszku...

Opowiem sprawę z przed około dwóch tygodni, drobnostka, ale mnie rozśmieszyła, prawie do łez.
Kupiłam kotu jego ulubioną suchą karmę, a że kupowałam "na wagę", pani w sklepie zapakowała mi w woreczek i jeszcze do siatki. Gdy przyjechałam do rodziców (gdzie mieszka mój kot), mama czekała już na mnie z obiadem , więc rzuciłam woreczki z karmą na stoliczek pod lustrem w przedpokoju, a potem zupełnie o nim zupełnie zapomniałam. Dopiero po około dwóch godzinach, wychodząca na pole babcia (u mnie w Galicji zawsze wychodzi się na pole a nie na dwór), zawołała mnie. Wchodzę do przedpokoju a tam dystyngowany "Car Borys" siedzi na owym stoliczku pod lustrem i przez  zrobioną własnoręcznie- a raczej własno-pazurzyście dziurkę w woreczkach, zajada się, aż mu się uszy trzęsą ;)). Od razu uspokoję wszystkich, nie dałam Borysowi bury, powiększyłam mu tylko dziurkę i powiedziałam smacznego ;))
Czyż on nie wygląda jak żywa reklama Royal Canin??
Zdjęcia pstrykane na szybko w akcji, o czym świadczy mały codzienny bałaganik na rzeczonym stoliczku :)

A teraz, jak już zaczęłam, to opowiem w kilku zdaniach historię przybycia Borysa do chmurkowej rodzinki. W ogóle uważam, że albo sami wybieramy zwierzęta, albo to one wybierają nas.  Nie minę się chyba z prawdą, jak powiem, że to Borys nas wybrał. Kotek miał być prezentem dla moich przyjaciół- współlokatorów ze studiów, niestety są oni uczuleni, zatem  nie mogli przygarnąć kociaka. I tym sposobem stałam się posiadaczką kota, chłopca, rasy europejskiej (choć podobno ma syjamskiego przodka), barwy biało- burej. Niestety nie mogę znaleźć zdjęcia obrazującego jakim maleństwem był 4 lata temu, jak znajdę dopiszę "PS" do tego posta. Dziś kotek to już właściwie kocisko- waży ok. 6-7 kg, ale każdy kto myśli,  że jest to kanapowy spaślak, jest w ogromnym błędzie. Kot żyje w przyjaźni z moimi psami i jest doskonałym myśliwym, łapie myszy, szczury,  a i na grubego zwierza się czasem wypuszcza (tym grubym zwierzem są  kuropatwy, niedorosłe zajączki, raz zamordował dzikiego chomika ).

A ponieważ połowę posta pisałam z Maksem pod pachą to teraz będzie zdjęcie jak razem surfujemy  w internecie:

 Na marginesie Maks też nas wybrał, a nie został wybrany- ale o tym innym razem :))

10 komentarzy:

 1. Uwielbiam zwierzakowe anekdoty :)))
  Imię Car Borys pasuje do Waszego Kota, ma coś władczego w wyrazie mordki i takie groźne błyski w ślepkach :)) Mój Chester (stąd "Czesio") zawsze wpycha mi się na klawiaturę, gdy piszę. Tylko "dzięki" swoim gabarytom nie ląduje mi na kolanach :)) Jest równie wścibski jak Maks i żarłoczny, jak Borys :))
  Ale, ale... czyżby zmiana fryzurki??
  Tu wyglądasz na skupioną panią Doktor Wet :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja Kocica też taka cwana była... :)) Jakby nikt tych zwierzaków nie karmił... ;) :) Śliczne masz zwierzęta!

  OdpowiedzUsuń
 3. Carewicz jest rzeczywiście władczy - potrafi się upomnieć żeby mu ustąpić miejsca- a to przez to że rodzice rozpuścili go do granic możliwości,dziękuję za zwierzakowe komplementy, u mnie "zmiana fryzury" jest raczej ciągłym procesem ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Sliczny ten Twoj kotek zlodziejaszek. Ja tez chcialabym kociaka ale maz sie buntuje. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Kocham zwierzęta sama mam Molkę yorka fajnie tak żyć z rodziną zwierząt pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Spryciarz z tego Twojego kotka. Wiesz chyba wyczaił, że to dla niego i się dobrał sam do prezentu. Psa masz niesamowitego. Mój to straszny indywidualista i by tak ze mną nie siedział.Pozdrawiam, a zwierzaki podrap ode mnie za uszkami

  OdpowiedzUsuń
 7. Zwierzaki potrafią poprawić humor.
  Kurcze, ale kot dobierając się do jedzenia nigdy nie narobi bałaganu, jak mały przestępca stara się nie zostawiać śladów :D. Pies się nie czai w takich sytuacjach :P

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 8. piesek wielce cierpliwy być musi, skoro tak dzielnie Ci towarzyszył i jaka mina zainteresowana :)

  a kotek też niczego sobie - zawsze uważałam,że koty to wielcy egoiści, że jak potrzebują, to sami sobie wezmą :)

  www.zaczarowaneszydelko.ofu.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. U ciebie tnie ma tej weryfikacji wywaliłaś skutecznie

  OdpowiedzUsuń