poniedziałek, 11 lutego 2013

Głód wiedzy

Nawet papier toaletowy wie, że należy się rozwijać, wiem to i ja, od jakiegoś czasu brakowało mi rzetelnej wiedzy w temacie prządkowym...
"Fleece & fiber sourcebook" było moim marzeniem od dawna, ale jak dotąd widziałam je tylko na stronach zagranicznych, więc nie liczyłam że się ziści. Z pomocą mi przyszło allegro.........


Cieszę się jak dziecko, po pierwsze dlatego, że dawno nie widziałam tak dobrze zrobionej książki (czasami mam wrażenie, że obecnie masowa produkcja specjalizuje się w bylejakości, aby było szybko, dużo i krótko- żeby klient musiał szybko kupić nowe), po drugie to co kocham w zachodnich podręcznikach to zbieranie wiedzy przydatnej ( u nas autorzy czasami lubują się w rozbudowywaniu teorii a potem brakuje miejsca na spawy kluczowe).  Choć nie przeczytałam całości, jedynie przekartkowałam czuję, że będę do tej pozycji często wracać. 

W temacie robótek- prawie skończyłam kocyk!!!!! Zostało mi przyszycie bordera do części zasadniczej.... bardzo nastawiam się na wysyłkę w tym tygodniu....
No i jak to ja żeby zbytniego porządku w chałupie nie było, zaczęłam coś nowego.....

No przecież ja nie umiem tak normalnie po kolei.....

15 komentarzy:

 1. Uuuuu, dobrze sie to nowe zapowiada, oj, dobrze. Chmurko, a ja wciąż serce mam w rozterce, czy wadać pieniądze na tę mądrą książkę, bo naprawdę miewam po angielsku problem. I mam pytanie (trochę się wstydzę, ale co tam): czy to jest książka z obrazkami? Bo ja wtedy mam więcej motywacji do intensywnego korzystania ze słownika. A jak widzę blachę (sam tekst znaczy), to mi motywacja wysiada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, ten wzór działa na mnie jak narkotyk, nie mogę się oderwać.
   Ja po angielsku, tak sobie, ale to i tak jedyny język obcy który znam. Jak najbardziej w książce są zdjęcia, każda omawiana rasa jest pokazana na zdjęciach, pokazane jest runo, próbki nitka, oraz próbki dzianiny i czasami tkaniny. Najwięcej miejsca zajmują owca i mam wrażenie że owce brytyjskie, oczywiście jest miejsce na kozy, wielbłądowate, króliki jaki a i o pieskach jest słóweczko. Ujął mnie termin "chiengora" w odniesieniu do psiego podszerstka (z francuskiego chien to pies, no czy można ładniej niż psiangora?) Rozterki jak najbardziej rozumiem, w końcu książka tania nie jest....

   Usuń
  2. Tu napiszę :)) Książki gratuluję bo uważam za całkiem niezłą pozycję, właśnie za takie bardziej zwarte informacje, owszem jest rys historyczny rasy ale raczej zwięźle, do tego tak jak wspomniałaś prezentacja runa w różnych procesach "obróbki", są również podstawowe dane techniczne i wiadomości na temat przędzenia i farbowania tychże run (u mnie jest zdjęcie środka książki - to wiadomość dla Finextry :)))
   Aniu takimi skarpetami zawojujesz i tak już zawojowanie (z racji bycia wnuczką) babcine serce :D
   Serdeczności

   Usuń
  3. Dziękuję dziękuję, chorowałam na tę książkę od dawno, zobaczyłam ją u Ciebie Basia też o niej ciepło wspominała, no więc jak zobaczyłam że przez allegro można ją dostać to nie wahałam się tylko czekałam na jakąś wolną kasę...
   Z Babcią to zobaczymy, bo babcia uważa że ona niczego już nie zdąży znosić (oby się myliła) ale liczę na to że będzie jej miło że o niej pomyślałam i ucieszy ją sam gest

   Usuń
 2. Jesteś boska :))) I przeskromna. Wszyscy widzą,żeś rozwinięta w tylu pasjach, jak mało kto:))) Życzę miłej współpracy z książką :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci kochana za takie dobre zdanie o mnie.... co do tego mojego głodu, to powtórzę za filozofem- wiem, że nic nie wiem, coś takiego mnie dopadło :) A cz z książką współpraca może się nie udać :) córka bibliotekarki się we mnie odezwała ;)

   Usuń
 3. Jaka Ty jesteś pracowita :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawie i ładnie zapowiada się to coś na drutach :). Zdradzisz co z tego będzie?
  Wielu nowych wiadomości i przyjemności z lektury książki :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, będą skarpety, dlababci.

   Usuń
 5. Podoba mi się ta zajawka,bardzo ładny wzór:)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wzór jest narkotyczno-hipnotyczny, no nie można się oderwać!!!!! Dzięki

   Usuń
 6. Aniu, wrabiańce wyglądają pięknie! Szkoda, że nie będzie mnie na inauguracji ;) chyba że jeszcze ze 2 tyg podłubiesz to wrócę w sam czas ;) A z książki na pewno będziesz zadowolona i fakt, że wydana jest pięknie... do tego wysiłek, który kobietki włożyły w tak drobiazgową prezentację próbek, piękne zdjęcia... Ja jestem zachwycona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, zobaczymy jak to pójdzie,
   To prawda autorki się napracowały, poza tym mają fajną filozowię "slow -życia" jeśli mogę tak to ująć....
   No i jak patrzę na te króliki angorskie, to coraz bardziej mnie kusi żeby sobie własne wełnodajne zwierzę przysposobić w takiej postaci ;)

   Usuń
 7. Hello!
  After visiting your blog, I invite you to join us in the "International Directory Blogspot".
  "International Directory Blogspot" It's 165 Countries and 8790 Websites !
  Missing yours join us
  If you join us and follow our blog, you will have many more visitors.
  It's very simple, you just have to follow our blog, enter your Country and your blog url in a comment, and you will be automatically integrate into the Country list.
  We are fortunate to be on the Blogspot platform that offers the opportunity to speak to the world and to share different passions, fashion, paintings, art works, photos, poems.
  So you will be able to find in different countries other people with passions similar to your ones.
  I think this community could also interest you.
  We ask you to follow the blog "Directory" because it will give you twice as many possibilities of visits to your blog!
  Thank you for your understanding.
  Please follow our blog, it will be very appreciate.
  I wish you a great day, with the hope that you will follow our blog "Directory".
  After your approval to join us, you will receive your badge
  We ask that you follow our blog and place a badge of your choice on your blog, in order to introduce the "directory" to your friends.
  Regards
  Chris
  I follow your blog, I hope it will please you
  To find out more about us, click on the link below:
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/

  Hello! Po wizycie na swoim blogu, zapraszam do nas dolaczyc w "Blogspot Miedzynarodowego Spisu"
  Do tego jest bardzo proste, wystarczy postepowac zgodnie z naszym blogu, wpisz swój kraj, adres URL bloga, a bedziesz automatycznie zintegrowac sie z listy Country.
  Mamy szczescie byc na platformie Blogspot, który oferuje mozliwosc wypowiedzenia sie na swiat, aby podzielic sie z nami rózne pasje, moda, obrazy, grafiki, zdjecia, wiersze wiec beda w stanie znalezc w innych krajach ludzie o podobnych pasje.
  Mysle, ze ta wspólnota moze równiez Cie zainteresowac.
  Milego dni z nadzieja, ze mozna sledzic nasz blog "Directory".
  Po zatwierdzeniu do nas dolaczyc, otrzymasz odznake
  Pozdrawiam
  Chris
  Aby dowiedziec sie, kliknij na ponizszy link:
  http://world-directory-sweetmelody.blogspot.com/
  *************************************************

  OdpowiedzUsuń